Lekciju cikls "Bīstamie sakari: seno fobiju šodiena Latvijā"
2015-09-05

Žaņa Lipkes memoriālā 10. septembrī plkst. 18:00 atklās lekciju ciklu

“Bīstamie sakari: seno fobiju šodiena Latvijā”

Lejuplādēt bistamie_sakari.pdf

Lekciju ideja ir radusies, reaģējot uz Latvijā un Eiropā pieaugošo neiecietību, naidu un aizspriedumu plūsmu pret dažādu kultūru, tautību un reliģiju cilvēkiem. Ksenofobija piepilda arī Latvijas publisko telpu, ienāk mediju saturā, draud pārtapt par Latvijas sabiedrības ikdienu un dominējošo reakciju uz glob...lasīt vairāk

16. maijā Žaņa Lipkes memoriālā Muzeju nakts "Ķīpsalas kuģi, plosti un vējrādītāji".
2015-05-15

16. maijā Žaņa Lipkes memoriālā norisināsies Muzeju nakts "Ķīpsalas kuģi, plosti un vējrādītāji". Laikā no 15:30 līdz 23:00 piedāvājam dažādas aktivitātes gan bērniem, gan pieaugušajiem: kuģīšu, laiviņu un plostu darbnīcu bērniem, ekskursiju pa Ķīpsalas zvejnieku ieliņām un muzeja apskati gida pavadībā, kā arī citas nodarbes. 

Tā kā šogad atzīmējam ievērojamo latviešu dzejnieku Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas gadu, tad arī Muzeju nakts pasākumi veltīti viņiem.

Pilnā muzeju nakts programma. 

lasīt vairāk
Žaņa Lipkes memoriāls saņem balvu Rīgas arhitektūrā
2014-10-08

6. oktobrī Zirgu Pastā notika 2014. gada balvas Rīgas arhitektūrā pasniegšana. Žaņa Lipkes memoriāls kā arhitektūras objekts izpelnījās atzinību par Rīgas un Latvijas tēla veidošanu pasaulē arhitektūras līdzekļiem. 

Pagrīdes Rīga
2014-09-25

Pagājušajā nedēļā Rīgā pie desmit namu ieejām tika iekaltas nelielas piemiņas zīmes. Saulainā 18. septembra pēcpusdienā Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas notikums sapulcēja cilvēkus pie nama Brīvības bulvārī 32. Otrā pasaules kara laikā šajā namā elektriķis Jānis Ozols ar kundzi Liliju slēpa nacistu režīma vajātos ebrejus. Pieminot šo cilvēku un daudzu citu drosmīgu rīdzinieku varoņdarbu, pēc Žaņa Lipkes memoriāla iniciatīvas šajā vietā tika atklāta piemiņas plāksne. Pirmā no desmit, kas, jau izvietotas dažādās Rīgas vietās, vēstīs pilsētniekiem un Rīgas viesiem par mazāk zināmu vē...lasīt vairāk

Ekskursijas pa Pagrīdes Rīgu
2014-09-25

Vai bieži apzināmies vēsturi, ko glabā sienas, kurās norit mūsu ikdienas dzīve, Rīgas mūri, kuriem katru dienu ejam garām? Žaņa Lipkes memoriāls vēlas iezīmēt tās vietas Rīgas kartē un stāstīt par to, kā, riskējot ar savu dzīvību, drosmīgi rīdzinieki slēpa tos, kam draudēja droša nāve. Sienas izstāstīt nevar, jāstāsta ir cilvēkiem.

Projekts „Pagrīdes Rīga” ir Žaņa Lipkes muzeja dalība „Rīga 2014” programmā. Tā iecere ar izstādes, interaktīvas kartes, piemiņas zīmju un ekskursiju palīdzību ir radīt priekšstatu par pilsētu kā telpu, kurā cilvēki ne vien dzīvo, strādā un atpūšas, bet arī...lasīt vairāk

Piemiņas zīmju atklāšana
2014-09-17

Ceturtdien, 18. septembrī, projekta “Pagrīdes Rīga” ietvaros  Žaņa Lipkes memoriāls uzsāks piemiņas zīmju izvietošanu Rīgā. Zīmes tiks izvietotas pie ēkām, kur laikposmā starp 1941. un 1944. gadu tika slēpti režīma vajātie ebreji. Pasākums notiks plkst. 16:00 Brīvības bulvārī 32 („Saktas” māja), un to atklās biedrības „Žaņa Lipkes memoriāls” priekšsēdētājs Māris Gailis.

Projekts „Pagrīdes Rīga” ir Žaņa Lipkes memoriāla dalība „Rīga-2014” programmā. Tā iecere ar izstādes, interaktīvas kartes un ekskursiju palīdzību ir radīt priekšstatu par pilsētu kā telpu, kurā cilvēki ne vien dz...lasīt vairāk

Ceļojošā izstāde „Anne Franka – vēstījums mūsdienām” Žaņa Lipkes memoriālā
2013-09-23

23. septembrī Žaņa Lipkes memoriālā Ķīpsalā ar Nīderlandes Karalistes vēstniecības atbalstu tiek atklāta muzeja Anne Frank House Amsterdamā ceļojošā izstāde „Anne Franka – vēstījums mūsdienām” (Anne Frank – A History for Today).

Šīs izstādes rīkotāji vēlas informēt apmeklētājus par Holokausta vēsturi, rosināt uz pārdomām par mūsdienās aktuālām vērtībām – cilvēktiesību pamatjautājumiem un toleranci, kā arī mudināt saprast, ka demokrātiska, uz savstarpēju cieņu starp dažādu kultūru, reliģiju, etniskās piederības un politisko uzskatu cilvēkiem balstīta sabiedrība nerodas pati no sevis, b...lasīt vairāk

Žaņa Lipkes memoriāla svinīgā atklāšana
2013-07-30

Žaņa Lipkes memoriāla svinīgā atklāšana notikusi 2013. gada 30. jūlijā, Rīgā, Mazajā Balasta dambī 8, piedaloties Latvijas Valsts prezidentam Andrim Bērziņam un Izraēlas Valsts prezidentam Šimonam Peresam.

Pēc memoriāla apskates biedrības „Žaņa Lipkes memoriāls” valdes priekšsēdētāja Māra Gaiļa vadībā un iepazīšanos ar Žaņa Lipkes vedeklu Āriju Lipki, kas atvēlējusi ģimenei piederošo zemi Memoriāla būvniecībai, ar memoriāla autoriem – arhitekti Zaigu Gaili un mākslinieciskās koncepcijas autoru Viktoru Jansonu, ar Žaņa Lipkes izglābto pēctečiem un dāsnākajiem ziedotāji...lasīt vairāk

Muzeju nakts 2013 Žaņa Lipkes memoriālā un visā Ķīpsalā.
2013-05-18

2013. gadā pirmo reizi Muzeju naktī piedalās arī Žaņa Lipkes memoriāls. Pasākuma ietvaros 18. maijā Memoriāls ne tikai pieejams apmeklētājiem ārpus ierastā darbalaika līdz pat plkst. 22.00, bet arī rīko saistošu orientēšanās spēli Ķīpsalā. Memoriālā šajā dienā vienlaikus tiek atklāta Zaigas Gailes biroja atjaunoto un jaunizveidoto koka ēku izstāde un notiks radošās darbnīcas bērniem.

Bildes no pasākuma mūsu Facebook lapā

Arhitektes Zaigas Gailes biroja veidotā Žaņa Lipkes memoriāla ēka starp Latvijas arhitektūras gada balvas laureātiem
2013-03-20

Žaņa Lipkes memoriāls saņēmis veselas divas Latvijas arhitektūras Gada otrās pakāpes balvas. Lēmums piešķirt divas Gada balvas vienam darbam ir nebijis Arhitektūras gada skates vēsturē – ar to žūrija vēlējās apliecināt ne tikai Žaņa Lipkes memoriālā muzeja, bet arī visa Ķīpsalas pilsētvides ansambļa izcilību, ko jau daudzu gadu garumā nodrošina arhitektes Zaigas Gailes birojs.

Arhitektūras balvas video

Pastmarka
2011-07-04

Latvijas Pasts izdod pastmarku, godinot ebreju glābējus Johannu un Žani Lipkes.

Godinot ebreju glābējus Johannu un Žani Lipkes, kas nacistu okupētajā Latvijā Otrā pasaules kara laikā izglāba vismaz 55 cilvēku dzīvību, Latvijas Pasts sadarbībā ar biedrību Žaņa Lipkes memoriāls izdeva īpašu pastmarku. Pastmarku pirmās dienas zīmogošana notika 2011. gada 4. jūlijā, Žaņa Lipkes memoriāla vēl nenobeigtajā ēkā, M. Balasta dambī 8, Rīgā.

Masu mediju pārstāvjiem un citiem interesenti...lasīt vairāk